vrijdag 14 november 2025

Innowalk PRO zet mensen letterlijk en figuurlijk in beweging in ’t Weyerke


Vandaag werd t in ’t Weyerke, onderdeel van Stijn vzw, de gloednieuwe Innowalk PRO officieel voorgesteld. Dit geavanceerde, gemotoriseerde hulpmiddel voor klinische revalidatie en bewegingsstimulatie biedt mensen met een aangeboren of verworven hersenletsel de mogelijkheid om op een veilige en gecontroleerde manier rechtop te bewegen.

Dankzij een intensieve samenwerking tussen verschillende Rotaryclubs uit België en Nederland kon deze investering – goed voor ruim €68.000 – gerealiseerd worden.

Beweging die levens verandert

De Innowalk PRO helpt mensen met een ernstige fysieke beperking om opnieuw bewegingservaring op te doen.
“Voor onze zorggebruikers betekent dit veel meer dan enkel oefenen,” vertelt Inge De Geyter, directeur communicatie en projecten van ’t Weyerke. “Het gaat over zelfvertrouwen, waardigheid en levenskwaliteit. We zien nu al hoe de Innowalk letterlijk en figuurlijk mensen in beweging brengt.”

Internationale samenwerking met lokale impact

Het project kwam tot stand via een Rotary Global Grant. Rotaryclub Zonhoven nam het initiatief, met de steun van de clubs Weert, Genk, Sankt Vith, Houthalen Midden-Limburg, Tessenderlo en Sittard-Geleen Deux Villes. Samen met de Rotary Foundation werd het volledige budget samengebracht.

Paul Pilotto van Rotary Zonhoven stond als eerste aan de wieg van het project.
“De voorbije jaren is dit een echte missie geworden, iets waar ik met hart en ziel voor ben gegaan. Ik ben bijzonder trots dat het gelukt is,” zegt hij.

Ook Jos Breemans, voorzitter Foundation-projecten van Rotary Zonhoven, benadrukt het duurzame karakter:
“Onze clubs werken al jaren samen aan humanitaire initiatieven. Met de Innowalk wilden we iets realiseren dat écht een blijvend verschil maakt voor mensen in onze eigen regio.”

Van technologie naar tastbare vooruitgang

De firma Albatros, verdeler van de Innowalk PRO, zorgde voor de installatie en de opleiding van het kinesitherapeutenteam van ’t Weyerke. Dankzij ingebouwde meetsoftware worden bewegingen en lichaamshouding nauwkeurig geregistreerd. Het team gebruikt daarnaast een observatielijst om ook andere parameters te monitoren, zodat elke gebruiker persoonlijk opgevolgd wordt.

Beweging als medicijn

Wetenschappelijk onderzoek toont aan dat regelmatig gebruik van de Innowalk PRO positieve effecten heeft op spieren, gewrichten, botdichtheid, spijsvertering, ademhaling én mentaal welzijn.
“Kijk je naar de glimlach van iemand die rechtop actief kan deelnemen aan zijn omgeving, dan weet je meteen waarom dit toestel zo waardevol is,” zegt Charlotte Nouwen, kinesitherapeut in ’t Weyerke.

In de eerste fase zullen 22 zorggebruikers met uiteenlopende diagnoses deelnemen aan het trainingsprogramma. Op basis van de resultaten wordt het project verder uitgerold binnen de organisatie.

Dankzij Rotary letterlijk nieuwe stappen zetten

“Zonder de steun van Rotary was dit project onmogelijk geweest,” besluit Inge De Geyter. “In een periode waarin de zorgsector financieel sterk onder druk staat, is het bijzonder moeilijk om zulke investeringen zelf te dragen. Dankzij dit initiatief kunnen we onze zorg letterlijk naar een hoger niveau tillen. Het toont wat mogelijk is wanneer engagement, innovatie en zorg elkaar versterken.”Dank aan Inge De Geyter voor de foto's, verslag door Rudi Coomans voor www.nieuwsheusdenzolder.be