maandag 18 oktober 2021

Persbericht PZ H|Z => Achtervolging eindigt met intrekking rijbewij, inbeslagname van de auto

Zaterdagavond omstreeks 23.00 uur heeft onze ploeg een verdacht voertuig opgemerkt op de Koolmijnlaan en heeft dit willen controleren. Zij hebben dit voertuig nagereden maar toen ze de zwaailichten opgezet hebben, heeft dit voertuig de vlucht willen nemen. Het reed volle gas weg richting een woonwijk op de grens met Houthalen-Helchteren. Vervolgens reed de vluchtende auto terug richting Heusden. Op een moment is onze ploeg langs de vluchter gaan rijden, die naar hun uitweek waarop zij in de remmen moeten gaan om een aanrijding te vermijden. Uiteindelijk is het voertuig klemgereden en kon de 27j bestuurder uit HZ uit de auto gehaald worden. Deze weigerde elke medewerking. Onze mensen konden onmiddellijk vaststellen dat deze man onder invloed was.
Op bureel bleek dat hij teveel gedronken had en bovendien legde hij nog een positieve speekseltest af. De magistraat werd gebeld en deze besliste om het rijbewijs onmiddellijk in te trekken voor 15 dagen en het voertuig in beslag te nemen. De man werd gedagvaard en zal binnenkort zich moeten verantwoorden voor de rechter.