vrijdag 29 mei 2026

Beringersteenweg opnieuw open voor alle verkeer na intensieve nachtwerken


De werkzaamheden aan de Beringersteenweg zijn ondertussen volledig afgerond. Tijdens één intensieve nacht werd het volledige wegdek aangepakt zodat de hinder voor bewoners en weggebruikers zoveel mogelijk beperkt bleef.

De aannemer startte eerst met het volledig affrezen van de oude asfaltlaag. Grote machines werkten zich in sneltempo door het bestaande wegdek terwijl vrachtwagens voortdurend af en aan reden om het oude asfalt onmiddellijk af te voeren. Op die manier kon er efficiënt worden doorgewerkt en bleef de werf proper en veilig.

Nadat het oude wegdek verwijderd was, werd een speciale laag bitumen aangebracht. Deze hechtingslaag zorgt ervoor dat de nieuwe asfalt zich optimaal kan verbinden met de ondergrond. Dankzij deze techniek ontstaat een veel sterkere en duurzamere aansluiting tussen de oude en nieuwe verharding, wat de levensduur van het wegdek aanzienlijk verbetert.

Ook aan de putdeksels en riooldeksels werd bijzondere aandacht besteed. De aanwezige deksels werden zorgvuldig omhoog gehaald en opnieuw op de juiste hoogte geplaatst. Hierdoor probeert men toekomstige hobbelingen en verzakkingen zoveel mogelijk te vermijden, zodat het rijcomfort voor automobilisten, fietsers en ander verkeer aanzienlijk beter blijft.

Later in de nacht werd de nieuwe asfaltlaag volledig aangebracht. De machines werkten onafgebroken verder om alles tijdig klaar te krijgen. Zodra het asfalt voldoende afgekoeld was, kon een gespecialiseerde firma starten met het aanbrengen van de nieuwe wegmarkeringen en belijningen. Ook dit gebeurde nog tijdens dezelfde nacht zodat de weg onmiddellijk opnieuw veilig in gebruik kon worden genomen.

Rond zes uur vanmorgen waren de werkzaamheden volledig afgerond. De signalisatie en wegafsluitingen werden overal verwijderd en de Beringersteenweg werd opnieuw vrijgegeven voor alle verkeer. Dankzij de snelle en goed georganiseerde aanpak konden de werken in één nacht succesvol worden uitgevoerd.