zaterdag 11 april 2026

Slamridders geven bruisende startschot voor feestelijk carnavalsweekend in H|Z.



Op het Sint Willibrordusplein liep de grote feesttent al vroeg vol met uitbundig verklede feestvierders, klaar voor het jaarlijkse Prinsen- en Prinsessenbal. Stipt om 20u11 ging het feest van start, een symbolisch uur dat meteen de toon zette voor een avond vol muziek, plezier en kleurrijke kostuums.
De sfeer zat er goed in, mede dankzij een spetterend optreden van Bernd, die het publiek moeiteloos wist mee te slepen in het feestgedruis. Er werd gedanst, gelachen en vooral volop genoten van de unieke carnavalsambiance die Heusden-Zolder elk jaar opnieuw tot leven brengt.

Later op de avond, rond 23u30, kregen de verschillende carnavalsverenigingen die zondag zullen deelnemen aan de stoet de kans om hun volgnummer af te halen. Een belangrijk moment, want hiermee komt de grote carnavalsstoet van zondag weer een stap dichterbij.
Met deze feestelijke aftrap is het driedaagse carnavalsweekend officieel begonnen. Heusden maakt zich op voor nog twee dagen vol traditie, gezelligheid en spektakel, met als absolute hoogtepunt de kleurrijke carnavalstoet op zondagnamiddag. Met veel dank aan Linda Graulus voor verslag & foto's