donderdag 19 februari 2026

Marc Ceyssens te gast bij Raak Overdag



Indringende lezing over Kankala (Congo) Deze voormiddag mocht Raak Overdag Raak Marc Ceyssens verwelkomen als gastspreker. Marc is voorzitter van de Vrienden van Kankala en bracht een aangrijpende lezing over het project Kankala in Congo.

Tijdens zijn uiteenzetting schetste hij de harde realiteit waarmee straatkinderen in een miljoenenstad worden geconfronteerd.
“Stel je voor,” zegt Marc, “dat je een kind bent en moet opgroeien op straat. Geen ouders. Geen familie die zich om je bekommert of voor je zorgt. Je staat er helemaal alleen voor.” Met deze krachtige woorden bracht hij het publiek meteen tot de kern van het probleem. Het Centrum voor Sociale Re-integratie Kankala biedt opvang, begeleiding en toekomstperspectief aan tal van straatkinderen in Congo. Het project richt zich op:
• opvang en basiszorg
• psychosociale begeleiding
• onderwijs en vorming
• voorbereiding op maatschappelijke re-integratie

Door deze integrale aanpak krijgen jongeren opnieuw kansen op een menswaardig bestaan.
De rol van de SIBO-bouwbroeders
Een belangrijk onderdeel van de lezing was de historische achtergrond van het project.
Marc stond stil bij de inzet van de SIBO-bouwbroeders, die in 1978 het project in Congo opstartten. Deze bouwvakkers waren destijds gehuisvest in de Kapelstraat, op de locatie waar zich vandaag het opvangcentrum ‘De Bark’ bevindt.

Wat begon als een engagement vanuit solidariteit groeide uit tot hun levenswerk. Hun inzet legde de fundamenten voor wat vandaag nog steeds een cruciaal steunpunt is voor kwetsbare jongeren.
Meer weten?
Wie nieuwsgierig is en het project beter wil leren kennen, kan terecht op de website van: www.vriendenvankankala.com Daar vind je uitgebreide informatie over de werking, geschiedenis en hoe je het project kan steunen. Met veel dank aan Joseph Bams voor verslag en foto's