De Amicis, een vriendengroep van oud-Chiroleiding uit Heusden-Centrum, kondigde met trots een warme actie aan voor De Warmste Week. Op zaterdag 6 december werd de vroegere Jefa – nu Jeugdhuis Distel – nog één keer in haar oude glorie hersteld. De groep brengt de nostalgie van het vroegere Jefa Folkfestival terug, in nagedachtenis van een goede vriend die vijf jaar geleden plots overleed en die een grote liefhebber was van zowel het festival als van de Antwerpse folkgroep Katastroof.Voor deze bijzondere avond kwam Katastroof opnieuw naar Heusden, klaar om het beste van zichzelf te geven. Een unieke terugkeer, want de groep stond eind jaren ’70 en begin jaren ’80 al op de Heusdense podia tijdens het Jefa Folkfestival. Ook nu zorgden ze opnieuw voor sfeer, ambiance en een set vol klassiekers die destijds achter de sporthal in de grote tent te horen waren.
De plaatsen voor dit evenement waren beperkt, en al snel volledig uitverkocht: een duidelijk teken dat de nostalgie en warme herinneringen bij vele Heusdenaren nog leven.
Wie tijdens de avond honger kreeg, kon terecht aan het vertrouwde kraampje waar opnieuw de “echte” hotdogs uit vervlogen tijden werden geserveerd. “Mij ene met hamburger, mayo-ketchup en zuurkool, of gebakken ajuin” klonk het met een knipoog naar toen.
De volledige opbrengst van deze geslaagde reünieavond gaat integraal naar De Warmste Week.
Dank aan Frederique Jamart voor deze foto's, verslag Rudi Coomans voor www.nieuwsheusdenzolder.be