In het Sint-Franciscuscollege wordt ieder jaar de patroonheilige Franciscus van Assisi herdacht. Ook dit jaar staat er weer een rijk gevuld programma op de kalender, verspreid over meerdere dagen, met activiteiten die leerlingen, ouders, vrijwilligers en parochianen samenbrengen. Vandaag werd er alvast feestelijk afgetrapt met een sfeervolle Franciscuswandeling. Leerlingen, ouders, kinderen en vele anderen wandelden samen door Berkenbos, vertrekkend aan de Assisi-speelplaats van het college. Het werd een warme en verbindende start van de viering.
De feestdag van Sint-Franciscus zelf valt op zaterdag 4 oktober, en dat is voor de Pastorale Eenheid Sint-Franciscus Heusden – de vier parochies van Heusden-Zolder – de aanleiding om een uitgebreid Franciscusfeest te organiseren. In de namiddag kan men vanaf 16 uur terecht in de Willibrorduskerk in Heusden-centrum voor de tentoonstelling “De verhalen van Franciscus”. Hier worden de bekendste episodes uit het leven van Franciscus belicht: zijn ontmoeting met de melaatse, de eerste kerststal die hij oprichtte, zijn liefde voor de vogels, zijn bijzondere relatie met de wolf en zijn gesprek met de sultan. Het zijn verhalen die tot vandaag mensen inspireren en tonen waarom Franciscus zo uniek en tijdloos blijft.
Later die dag, om 17u30, vindt in dezelfde kerk een bijzondere eucharistieviering plaats, voorgegaan door Bob Van Laer. Aansluitend is er een lezing van Jos Kuppers en Marleen Dullers van Tau-Hasselt, die dieper ingaan op de betekenis en de blijvende actualiteit van Franciscus. Na afloop is er gelegenheid om nog even na te praten met een kop koffie en een frangipanneke.
Op zondag 5 oktober gaat de viering verder in de Valentinuskerk in Berkenbos, waar om 10 uur een Franciscusviering plaatsvindt. Voor en na de misviering kunnen bezoekers ook daar de tentoonstelling “De verhalen van Franciscus” bekijken, die die ochtend doorlopend openstaat van 9 tot 12 uur. Het geheel wordt afgerond in een geest van ontmoeting, inspiratie en verbondenheid.
Zo groeit de Sint-Franciscusviering opnieuw uit tot een warm en betekenisvol feest, waar traditie en actualiteit elkaar vinden en waar de figuur van Franciscus ons vandaag nog steeds weet te raken. Iedereen is van harte welkom om deel te nemen en mee te vieren.
Dank aan Lambert Reynders voor de foto's











