donderdag 16 oktober 2025

Samen koken tegen armoede

Op vrijdag 17 oktober, de Werelddag van verzet tegen armoede, organiseert het Armoedeplatform een terugkommoment in het Sint-Franciscuscollege onder de titel Samen koken tegen Armoede. Tijdens deze avond worden de resultaten van eerdere tafelgesprekken gedeeld en tonen lokale partners hun initiatieven.

Het Armoedeplatform werd begin 2025 opgericht en heeft als doel te sensibiliseren, netwerken en structureel armoede aan te pakken. “Met deze actie willen we letterlijk en figuurlijk recepten delen om samen armoede onder handen te nemen,” zegt Wendy Boelaers, specialist Welzijn. “We brengen organisaties en stakeholders samen om van elkaar te leren en elkaar te versterken. Want armoede bestrijden doe je niet alleen, dat doe je met velen.”

Naast het terugkommoment wordt er in Heusden-Zolder ook symbolisch actie gevoerd. Zoals elk jaar wordt een wit laken met een knoop uitgehangen aan het gemeentehuis, het Sociaal Huis en Huis van het Kind. Dit staat symbool voor de moeilijke knoop die armoede vaak is en de gezamenlijke kracht die nodig is om die los te maken.

Tijdens de avond kunnen aanwezigen bovendien deelnemen aan een symbolische actie: op een groot wit laken schrijven ze een positieve boodschap rond solidariteit en samenleven. Na afloop wordt het laken overhandigd aan het schepencollege, als teken van verbondenheid en engagement. Schepen van Samenleven, Steven Goris benadrukt het belang van die samenwerking: Armoede is niet enkel een cijfer in een rapport, het gaat over mensen in onze gemeente. Door verschillende partners samen te brengen, tonen we dat iedereen een rol kan spelen. Elke stap, hoe klein ook, maakt een verschil.”

Ook binnen de administratie van het lokaal bestuur leeft het engagement. Specialist Welzijn, Sevim Ates: “Via de interne actie Koffie voor een Ander worden onze collega’s aangespoord om bij hun koffiemoment een extra bijdrage te doen voor wie het minder breed heeft. De opbrengst gaat integraal naar Sint-Vincentius, een organisatie die zich dagelijks inzet voor gezinnen in nood.”