
Avila
Avila is waarschijnlijk nog niet zo bekend en is ook een relatief recent platform. Deze is gericht op de Belgische arthouse cinema. Dus verwacht vooral minder bekende Belgische films om te ontdekken. Deze website biedt je dus niet de bekende grote films aan, maar is dus eerder voor de mensen die graag eens wat anders willen ontdekken. Zo kan je er onder andere een groot deel van het oeuvre van Chantal Akerman op zien. Het aanbod is echter nog wel wat beperkter, maar het lijkt er wel op dat dit een groeiende website kan zijn voor de alternatieve Belgische cinema.
Sooner
Sooner is vooral een heel divers aanbod. Je kan er enerzijds arthouse cinema op vinden als de toegankelijkere publieksfavorieten. Maar verwacht zeker geen Netflix.
Als je op de hoofdpagina van Sooner terecht komt, kan je al snel merken dat je ook geen toegang hebt tot al hun films. Sooner is voor een groot deel een huurplatform, maar de prijzen zijn toegankelijk en ze hebben vaak erg recente films er op staan, die kersvers van de bioscoopzalen komen.
Maar hier is te doen om het abonnement gedeelte, waar je dus vanaf nu vrij iets van kan kiezen.
Dit aanbod wordt ook regelmatig aangevuld. Dus zo blijven de keuzes fris.
Ook hier vindt je een groot aanbod van Belgische cinema. Ook de publieksfavorieten zijn hier op vindbaar in tegenstelling tot Avila. Dus neem vooral rustig de tijd om door het aanbod te gaan en deze websites te ontdekken. We kunnen als filmliefhebber alleen maar dankbaar zijn dat dit nu toegankelijk geworden is.
Maar ben je toch niet zo thuis in het digitale, dan kan je nog steeds terecht bij de bib zelf voor een groot aanbod aan dvd’s. Meer info op de website : https://heusden-zolder.bibliotheek.be/
Met dank aan Niki Vanbuel voor verslag, en Sarah Vermeer voor de foto's
THE ROXY THEATRE KLIK HIER voor het FILMOVERZICHT