
De jongeren van Kamino Hasselt, jongerenpastoraal in het bisdom Hasselt, en de Chiro van Heusden-Zolder wilden met deze fakkeltocht laten zien dat ze verlangen naar hoop. “Altijd hoopvol blijven is niet eenvoudig, we horen zoveel negatieve dingen in het nieuws: oorlog, klimaatverandering… Met de hulp van de Heilige Geest kunnen we onze hoop vernieuwen en versterken. Hij houdt het licht van de hoop brandend, als een onblusbare fakkel, omdat Gods Liefde altijd bij ons is”, vertelt Laure Lenaerts, verantwoordelijke voor de fakkeltocht bij Kamino Hasselt.
Een avond vol verbondenheid
De avond begon om 19.00 uur in de Heilig Hartkerk in Boekt, waar jongeren zich voorbereidden met zang. Om 19.30 uur gaf bisschoppelijk gedelegeerde Liesbeth Corvers het zendingsmoment, waarna de fakkeltocht officieel van start ging. Met honderden brandende fakkels trokken de jongeren samen door de straten van Boekt, een krachtig symbool van licht en hoop.
Om 20.45 uur kwamen de deelnemers weer samen in de Heilig Hartkerk voor een sfeervolle gebedsviering. Jongeren kregen hierin zelf een actieve rol en brachten het Bijbelverhaal tot leven. De avond werd om 21.30 uur in warmte en verbondenheid afgesloten met een kop heerlijke chocolademelk.
De fakkeltocht vond opnieuw plaats dankzij de steun van lokale jeugdbewegingen, parochieteams en middenveldorganisaties zoals Samana en KVLV. Elk jaar trekt deze tocht door een andere Limburgse gemeente en brengt ze jongeren samen om hun geloof en hoop uit te dragen.
Met deze editie in Heusden-Zolder werd opnieuw duidelijk dat de fakkel van hoop blijft branden, gedragen door een nieuwe generatie die zich wil inzetten voor een betere wereld.
Met veel dank aan Linda Graulus voor de foto's en verslag Rudi Coomans