zondag 2 februari 2025

De Feestknallers 9de Carnavalbal 2025


Gisteravond was het eindelijk zover: het grote carnavalsbal van de Feestknallers vond plaats in de grote kantine van KvvHZ. Een avond vol kleur, muziek en feestvreugde, waar carnavalsgroepen uit de hele provincie naar Heusden-Zolder afzakten om samen deze prachtige traditie in ere te houden. De Feestknallers staan overal bekend om hun enthousiasme en warme gastvrijheid, en dat was ook deze avond weer duidelijk te merken.

De sfeer zat er meteen goed in, mede dankzij de optredens van drie groepen dansmariekes: Der Kasseistampers, De Heikneuters en De Blauwe Duikers. Hun sprankelende choreografieën en aanstekelijke energie brachten de zaal in vervoering. De avond werd op meesterlijke wijze aan elkaar gepraat door Jean-Pierre Klinkers, wiens humoristische intermezzo’s voor de nodige lachsalvo’s zorgden.

Omstreeks 22:11 uur brak een emotioneel moment aan. Prinses Kelly, die een prachtig seizoen als prinses der Feestknallers achter de rug had, nam afscheid van haar titel. Met een vleugje weemoed, maar vooral een hart vol dankbaarheid, keek ze terug op een jaar vol mooie herinneringen. Ze stond de leden van de Feestknallers bij op talloze bals en evenementen, en haar inzet werd met een warm applaus beloond.

Het hoogtepunt van de avond vond plaats om 23:11 uur: de plechtige aanstelling van de nieuwe prins(es) der Feestknallers. Onder luid tromgeroffel werden burgemeester Mario Borremans en de aanwezige gemeenteraadsleden naar het podium geroepen. Zij speelden een belangrijke rol in de ceremonie en hielpen bij het kleden van de nieuwe heerser van het feestgedruis. De spanning steeg in de zaal – wie zou de nieuwe Prins(es) der Feestknallers worden?

En toen, na enkele lange minuten vol anticipatie, verscheen uit het niets de nieuwe Prinses der Feestknallers: Sonia I! Onder luid gejuich nam zij het kroontje en de scepter in ontvangst, klaar om het carnavalsjaar met evenveel passie en vreugde te beleven als haar voorganger.

Na deze feestelijke aanstelling barstte het feest in alle hevigheid los. De dansvloer vulde zich met feestvierders die zich lieten meeslepen door de aanstekelijke beats van DJ GWG Glenn. Zijn muzikale omlijsting zorgde ervoor dat er geen moment van stilte viel en dat de feestvreugde tot in de vroege uurtjes voortduurde.

De Feestknallers bewezen opnieuw dat traditie en feest perfect hand in hand gaan. Het was een avond om nooit te vergeten, vol vreugde, verbroedering en pure carnavalsmagie!
Volgend jaar 2026 zal dus een extra editie worden van dit carnavalsbal met de viering van hun 10 jarig bestaan. Tekst & foto's door Rudi Coomans