We kijken natuurlijk naar de bezetting. Hoeveel spelers hebben we en van welke leeftijd. Dan is het zoeken in de bibliotheek van Open Doek en andere platformen. We kijken dan naar de korte inhouden van stukken, het decor, de duur, …. Als een stuk interessant lijkt, wordt de volledige tekst gelezen. Er worden toch gemakkelijk een 15-tal stukken gelezen eer de knoop wordt doorgehakt.
Wie doet de regie en zorgt dat alles in goed banen verloopt is deze persoon streng voor zijn spelers, vertel iets over hem?
Guido Vlekken is weer onze regisseur dit jaar. Ondertussen al zijn 4de productie in Bolderberg. Guido komt van Genk. Ik heb hem leren kennen bij Toneel Eenhoorn in Sint-Lambrechts-Herk. Daar doet hij ook dit jaar weer een productie in april. Hij is streng als het moet, maar heeft ook een gouden hart. Hij laat ook veel vrijheid aan zijn ploeg. Suggesties zijn steeds welkom bij hem. Maar het is en blijft zijn visie.
Momenteel is dit stuk in volle voorbereiding, wie doet de hoofdrollen
Er zijn eigenlijk verschillende hoofdrollen. Natuurlijk heeft onze Marc weer een grotere rol samen met Nikos. Dit wordt aangevuld door Margot en Kathleen. In dit stuk is niemand wie hij zegt dat hij is. :-)
Belangrijk ook is het decor wordt dit zelf door jullie ontworpen?
wie maakt dit decor en wie zijn idee is dit?
Decor wordt steeds door ons decorploeg in elkaar gezet. (Roger Rekkers, Roger Philtjens, Benny Klee en Louis Hauquier) De regisseur, Roger Philtjens en Gina Appermans (mijn vrouwke) tekenen eerst de grote lijnen uit. Dan gaat onze decorploeg aan de slag. Vroeger moest het modulair gemaakt worden omdat we toen ook in de Muze speelden. Maar das niet meer nodig. Als er geschilderd en behangen moet worden, komt Gina er weer bij om haar technieken toe te passen en de finishing touches aan te brengen.
Natuurlijk even belangrijk is de kleding word die zelf ontworpen? door wie ?
En wie zin de maaksters ?
Kleding is meestal de inbreng van de regisseur met de spelers en onze attributen verantwoordelijke Rita Flossie. Wij kunnen hiervoor ook beroep doen op Gina haar dochter Laura, die Mode studeert aan Pikoh. Laura, die ook de affiche ontworpen heeft, Gina en Els Moons zorgen ook voor de make-up tijdens de voorstellingen. Ook zeker niet te onderschatten.
En dan hebben we natuurlijk ook nog 2 belangrijke mensen. De techniek.
Ikzelf zorg dat iedereen in het juiste licht staat. Een leuk effect tussendoor is ook een must. Wim Van Laer zorgt voor de muziek en de versterking van het geluid. Omdat de zaal lang en laag is, en we toch iedereen willen laten genieten, versterken we het geluid van het podium. Dit is toch ingewikkelder dan het lijkt.
Voorstellingen zijn er nog kaarten te kopen ?
Waar kan men hiervoor terecht ?
18 januari is première en daar zijn nog voldoende kaartjes voor.
25 januari is reeds volledig uitverkocht. 19, 24, 31 januari en 1 februari zijn er nog +/- 40 plaatsen beschikbaar. Voor tickets kan je hier terecht op: http://bit.ly/KKTB2024
Veel dank aan Frederique Jamart voor deze foto's, interview door Rudi Coomans met Jim Broux