donderdag 27 juni 2024

Persbericht PZ H|Z => Voetbal EK 2024 vreugdeuitbarsting op de Koolmijnlaan.

Gisteren hebben onze ploegen extra toezicht gehouden naar aanleiding van de laatste groepswedstrijden van het EK voetbal. De ploegen controleerden het verkeer op verschillende locaties, maar ook onze overlast en rechercheploegen waren in burger op terrein. Toen duidelijk werd dat Turkije naar de volgende ronde mocht gaan, ontstond er een vreugdeuitbarsting op de Koolmijnlaan. Vele supporters dansten en juichten, kwamen op straat. Verschillende voertuigen, versierd met vlaggen en andere gadgets, reden over de Koolmijnlaan en claxonneerden meermaals luid.

Onze mensen hebben geprobeerd dit in goede banen te leiden maar uiteindelijk hebben we moeten ingrijpen en even de Koolmijnlaan moeten afsluiten omdat het te gevaarlijk werd. Uit vrees voor ongevallen hebben we tijdelijk het verkeer omgeleid, maar na een kwartier kon het verkeer weer doorrijden. Tegen 00u15 was de situatie terug genormaliseerd en hebben wij de plaats stilaan kunnen verlaten. In het feestgedruis werden verschillende inbreuken vastgesteld door onze ploegen:
- 1 bestuurder met voorlopig rijbewijs werd geverbaliseerd omdat hij alleen in de auto zat terwijl een begeleider verplicht is. De auto werd geïmmobiliseerd en zijn voorlopig rijbewijs werd onmiddellijk ingetrokken
- 1 pv voor onverantwoorde rijgedrag
- 1 niet ingeschreven en vervallen voertuig
- 1 voertuig zonder keuring
- 2 jongerenpv’s voor inbreuken op de bromfiets
- 3 bestuurders gebruikten de GSM achter het stuur
- 1 voertuig parkeerde op de plaats voor mindervaliden zonder kaart
- 1 persoon werd in bezit gevonden van een gebruikershoeveelheid verdovende middelen
- In de karavaan van voertuigen die ontstond hebben we verschillende inbreuken van onverantwoord rijgedrag vastgesteld, gaande van uit het voertuig hangen met vlaggen, overmatig claxonneren, filmen terwijl men in de feestcolonne rijdt, …

In totaal zijn
o 54 bestuurders beboet voor claxonneren terwijl dit verboden is
o 14 bestuurders beboet omdat ze zichzelf aan het filmen waren
o 3 voertuigen geverbaliseerd omdat passagiers uit het voertuig hingen met grote vlaggen en zo het
      normaal verkeer hinderde en anderen in gevaar brachten
o 1 motorfiets gaf herhaaldelijk in stilstand gas
- In het tumult hebben we ook 1 persoon bestuurlijk aangehouden omdat hij na verschillende
   waarschuwingen de rijbaan niet wilde verlaten.
Ook voor de volgende wedstrijden zullen wij opnieuw extra personeel inzetten voor de wedstrijden van het voetbal.