dinsdag 8 augustus 2023

Dit is Heusden-Zolder => VOLKERENPLEIN

 VOLKERENPLEIN

Op dit plein op de Lindeman vind je een culturenpad dat je wat meer vertelt over de geschiedenis van de steenkoolmijn en de migranten. Er staat een kunstwerk "De poort" dat het symbool is voor:
- de mijnen, die onze gemeente een nieuwe, welvarende toekomst gaven;
- het samenleven met verschillende volkeren (migranten) die door de mijnen in onze gemeente zijn komen wonen.
Aan de ene kant is deze kleine poort versierd met tegels uit het Midden-Oosten. Dit verwijst naar de glorietijd van de kolenmijn en naar de migranten (Turken) die in de mijn werkten. Aan de andere kant is een muntstuk van 0,50 BFR. afgebeeld. Deze munt was het kleinste muntstuk, het verwijst naar de dalende waarde van de steenkoolindustrie in Belgiƫ. Met dank voor deze informatie aan deze website