vrijdag 24 november 2023

Eerste geboortebomen voor onze toekomst


Onze gemeente is binnenkort 35 bomen rijker.
Zaterdag 25 november kunnen jonge gezinnen met een baby geboren tussen 1 januari en 30 september 2023 hun gratis boom van de Meegroeigroenactie tussen 10 en 12 uur afhalen op de gemeentelijke werkplaats. Meegroeigroen symboliseert de wens dat elk kind opgroeit in een gezonde en groene omgeving. De vooropgestelde grens van klimaatopwarming met 1,5°C is helaas niet haalbaar. Vermoedelijk gaan we naar een stijging van 2,5°C tot 3°C. Maar alle inspanningen helpen en hebben effect.

In dat kader wil Heusden-Zolder nieuwe ouders motiveren om hun pasgeboren baby met de klimaatgedachte op te voeden. De bomen die met deze actie in de eigen tuin of die van vrienden/familie geplant worden, groeien mee met de kinderen en worden gevestigde waarden in onze gemeente. Zo zorgen we samen voor een groene toekomst en zuivere lucht! Daarnaast plantten de collega’s van Team Groen samen met enkele kersverse ouders een zwarte populier op de site Beekbeemden. Elk jaar komt er een boom bij zodat iedereen er op termijn kan genieten van een heus geboortebos
Dank aan Joseph Bams voor de mooie foto's