donderdag 2 juli 2026

NOSTALGIE VERHAAL => FIT & JONG ZOLDER 60 JAAR DANS, TURNEN EN HERINNERINGEN



Van Rock & Roll tot Tik Tok

Op 1 september 1965 begon in Zolder een bijzonder verhaal. Geen grote sportarena’s of moderne toestellen zoals vandaag, maar een warme groep kinderen, trainers en vrijwilligers die samen een droom deelden: bewegen, leren, groeien en plezier maken. Zo ontstond Fit & Jong.

Wie vroeger de turnzaal binnenwandelde, herinnert zich meteen de typische geur van de zaal, het geluid van sportschoenen op de houten vloer en de spanning vlak voor een oefening begon. Jongens en meisjes stonden soms zenuwachtig klaar aan de bok, terwijl de leermeesters achter het toestel postvatten, altijd aandachtig en bezorgd dat niemand verkeerd zou landen of zich kwetsen. Met geduldige handen en een geruststellende blik hielpen zij elk kind vooruit. Niet alleen techniek werd aangeleerd, maar ook vertrouwen.

Ook het trapezespringen bracht voor velen een mengeling van spanning en bewondering met zich mee. Eerst aandachtig luisteren naar de uitleg van de trainers, dan diep ademhalen en eindelijk durven springen. Sommige kinderen stonden aarzelend te kijken, anderen wilden meteen vliegen door de lucht. Maar telkens opnieuw stonden de lesgevers klaar met aanmoediging en warme woorden. Niemand werd opgegeven. Iedereen kreeg kansen.

En dan was er de balk… Voor jonge gymnasten vaak een van de moeilijkste toestellen. Voorzichtig de eerste stapjes zetten, leren draaien, springen en het evenwicht bewaren terwijl de trainers langs de zijkant bleven begeleiden. Kleine overwinningen werden grote herinneringen. Een eerste salto, een eerste oefening zonder vallen, een eerste medaille… het waren momenten die kinderen nooit meer vergaten.

Doorheen zestig jaar groeide Fit & Jong uit tot veel meer dan een turnclub. Het werd een tweede thuis. Een plek waar vriendschappen ontstonden, waar ouders vrijwilligers werden en waar generaties samen herinneringen maakten.

De wedstrijddagen brachten telkens opnieuw gezonde zenuwen met zich mee. Vroeg in de ochtend vertrokken kinderen met hun turnzak stevig vastgeklemd, soms stil van spanning onderweg naar een wedstrijd. Nog snel een oefening inoefenen in gedachten, elkaar moed inspreken en hopen dat alles goed zou verlopen.

En wat was het telkens prachtig wanneer de gymnasten terug thuis kwamen met hun medailles en diploma’s. Heel de club leefde mee met elke prestatie. Niet alleen de gouden medailles maakten indruk, maar vooral de inzet, de discipline en het doorzettingsvermogen van alle kinderen.

Zo schitterde Fit & Jong in februari 2016 tijdens een wedstrijd in Vlimmeren. Op de lange mat werden mooie resultaten behaald met onder andere één bronzen, drie zilveren en vijf gouden medailles. Namen zoals Chelsey Van Roost, Minne Agten, Indra Heeren, Yilke Coomans, Julie Dirickx, Maud Gijsbers en Rhune Gijsbers maakten toen de hele club trots.

 Ook in 2019 liet Fit & Jong opnieuw van zich horen tijdens het eigen recreatornooi Lange Mat en Airtrack, georganiseerd samen met Gymfed. Maar liefst 277 gymnasten kwamen in actie. De resultaten waren indrukwekkend: op de airtrack behaalde de club 3 bronzen, 7 zilveren en 6 gouden medailles. Op de lange mat volgden nog eens 16 bronzen, 9 zilveren en 15 gouden medailles. Achter al die prestaties zaten ontelbare trainingsuren, vallen en opstaan, oefenen en blijven geloven. Dank aan Lambert Reynders voor de foto's in dit album hierboven links

Maar Fit & Jong was altijd meer dan competitie alleen. Ook de turn- en dansshows groeiden uit tot onvergetelijke hoogtepunten. In april 2018 stroomde de sporthal volledig vol voor een spectaculaire turn- en dansshow. Ouders, grootouders, familie en vrienden genoten zichtbaar van het talent dat op de vloer verscheen. Er was maandenlang geoefend om elk optreden perfect te brengen. Het applaus dat door de zaal galmde, was een beloning voor iedereen die hieraan had meegewerkt.

Enkele weken later, in mei 2018, bracht de dansafdeling een volledig eigen voorstelling in CC Muze. Voor het eerst in jaren stonden de dansers helemaal alleen op het podium. Onder een griezelig en mysterieus thema brachten zij een voorstelling vol sfeer, creativiteit en passie. Een jaar lang zwoegen, zweten en repeteren kwam die avond samen in een show die nog lang in het geheugen van velen bleef hangen.

 Dank aan Frederique Jamart voor de foto's in dit album links.
Vandaag, anno 2026
,
telt Fit & Jong 148 leden. Van de jongste gymnast van amper 2,5 jaar tot het oudste lid van 88 jaar: de club verbindt werkelijk alle generaties. Binnen de acht groepen — Kleuterturnen, Recrea, Acro, At & Tra, +12 jaar, Selectie, Dames en Ladies — blijft dezelfde warme geest verder leven die zestig jaar geleden ontstond.

Onder leiding van voorzitters zoals Albert Aerts, Kaat Jans, Benjamin Gijsbers en huidig voorzitter Lien Corthouts bleef de club groeien, zonder ooit haar hart te verliezen.

En zo werd zaterdag 9 mei 2026 een avond vol emotie en herinneringen tijdens het jubileumfeest:
“60 jaar Fit & Jong – Van Rock & Roll tot Tik Tok.”

Het werd een prachtige namiddag en avond waarin verleden en heden samenkwamen. Oude herinneringen werden opnieuw verteld, oud-leden haalden verhalen boven van vroeger en jonge gymnasten schreven ondertussen verder aan een nieuw hoofdstuk van de clubgeschiedenis.

Van de eerste sprongen over de bok…
de zenuwen voor wedstrijden…
de trotse medailles rond kleine kinderhalzen…
tot de moderne dansshows en indrukwekkende choreografieën van vandaag…

Fit & Jong is al zestig jaar een plaats waar kinderen groeien, waar vriendschappen ontstaan en waar passie van generatie op generatie wordt doorgegeven.

Van Rock & Roll tot Tik Tok…
maar altijd met hetzelfde hart.

Fit & Jong Zolder — al 60 jaar in beweging.