vrijdag 23 januari 2026

Opening Belgische Kampioenschappen Piste in Heusden-Zolder

>

Vrijdag ging in de Velodroom Limburg in Heusden-Zolder het pisteweekend van de Belgische Kampioenschappen Velodroom – HZ Beker van BelgiĆ« van start. De eerste wedstrijddag stond in het teken van selectieve en individuele disciplines, met een gevarieerd programma voor elite en junioren.

Op het programma stonden onder meer de eliminatierace voor mannen elite en vrouwen junioren, de individuele achtervolging, keirin, tijdrit, puntenkoers en sprint. Bij de vrouwen junioren werd ook de madison verreden. De wedstrijden zorgden meteen voor een hoog sportief niveau en gaven renners de kans om zich te tonen richting het verdere weekend.

De vrijdag werd gekenmerkt door snelle tijden, tactisch sterke koersen en een sterke opkomst van jeugdige renners die hun plaats in het nationale pistecircuit willen bevestigen. Voor velen dienden deze wedstrijden ook als voorbereiding en referentiepunt voor de belangrijke Beker van BelgiĆ«-wedstrijden die zaterdag volgden. KLIK HIER om het deelnemersveld te bekijken

Met een goedgevulde tribune en een vlot wedstrijdverloop werd het kampioenschapsweekend alvast veelbelovend ingezet.
Alle uitslagen van vandaag kan je hier nalezen 

Met dank aan Kyano Liefsoens & Caroline Bos, verslag Rudi Coomans voor www.nieuwsheusdenzolder.be