Rudi

maandag 21 juli 2025

Zomerkamp Scouts De Perenboom


Samen op avontuur van 15 tot 30 juli 2025 

De zomervakantie is al even aan de gang, en bij Scouts De Perenboom betekent dat maar één ding: volop voorbereiden voor het jaarlijkse kamp!
Intussen zijn de leukste twee weken van het jaar al gestart voor de leiding en de oudere takken. Dit jaar slaan ze hun tenten op in het prachtige Diksmuide, waar ze opnieuw genieten van een onvergetelijk tentenkamp op een gezellige boerderij.

Wat je mag verwachten?
Een heerlijke mix van natuur, knotsgekke spelletjes, nieuwe uitdagingen en natuurlijk de warmte van echte kampvuren. De sfeer zit er al goed in — dit wordt weer een kamp om nooit te vergeten!

 Wanneer gaan we op kamp?

  • Leiding + Jins: van 15 tot 30 juli

  • Jonggivers: van 18 tot 28 juli

  • Kawellen + Kapoenen: van 20 tot 28 juli

Zo spreiden we de aankomsten en zorgen we dat elk tak een programma op maat krijgt!

 Hoe raken we daar?

  • Leiding + Jins vertrokken op 15 juli om 7u 's ochtends met de auto vanaf de lokalen in Heusden richting kampplaats in Diksmuide.

  • Jonggivers beleven een echt avontuur met een tweedaagse: ze vertrekken vanuit Hasselt met de trein en de fiets.

  • Kawellen en Kapoenen reizen volledig met de trein, ook vanuit Hasselt.

 Wie is erbij?

  • Ongeveer 20 enthousiaste leden

  • 13 geëngageerde leiding

  • 3 fantastische kookouders die zorgen voor lekker eten en een warme sfeer

 Wat staat er allemaal op het programma?

Dit kamp wordt opnieuw gevuld met toffe activiteiten en onvergetelijke momenten:

  • Daguitstappen, zoals een leuke trip naar de zee

  • Vettige dag, met spaghetti eten zonder handen, verf, modder, zonder bestek… pure chaos én plezier!

  • Totemisatie voor de jonggivers – een belangrijk en persoonlijk moment waarbij ze via uitdagende opdrachten hun grenzen verleggen en zichzelf beter leren kennen.

  • Leven op de boerderij – de jongste leden zullen zich hier helemaal uitleven tussen de dieren en het boerenleven.

  • Slapen in tenten – we hebben geen gebouwen ter plaatse. Onze voorraad wordt bewaard in een container, en iedereen beleeft het kamp dus in volle scoutssfeer, dicht bij de natuur!

 Extra info

  • De givers zijn dit jaar niet aanwezig op het gewone kamp, want zij gaan op buitenlands kamp (zie andere aankondiging).

  • Het kampterrein biedt veel ruimte en speelkansen voor jong en oud, met genoeg plaats voor alle tenten, spelen, kampenbouw én rustige momenten.

We kijken er enorm naar uit om samen met jullie weer twee weken vol avontuur, vriendschap en fun te beleven.
FIJN KAMP  VOOR ALLEN