Rudi

zondag 27 april 2025

Een weekend vol feest, plezier en zonneschijn tijdens Carnaval in H|Z


Afgelopen weekend kleurde Heusden-Zolder opnieuw prachtig rood, geel en groen tijdens een onvergetelijk carnavalsweekend vol plezier, muziek en stralend lenteweer. Onder de bezielende leiding van de Slamridders werd het een driedaags feest waar duizenden mensen op afkwamen.

Zaterdag 26 april trapten we af met een vrolijke Verklede Kindercarnavalparty. De jongste feestvierders genoten van een namiddag vol grabbeltonpret, kindergrime, snoepenworp, ritjes op carnavalswagens, heerlijke wafels en ijsjes, en een swingende Kids Disco Show. De feesttent bruiste van kindergelach en dansende voetjes.

’s Avonds knalde het feest verder tijdens Covers on the Rock. Met energieke live rockcovers en een stomende DJ-party was het feest tot in de late uurtjes. De toegang was gratis, wat voor een uitgelaten sfeer zorgde.

Zondag 27 april was het tijd voor het absolute hoogtepunt: de 44ste Carnavalstoet. Al vroeg op de dag werd het feest ingezet met een pre-party onder leiding van Deejay D.M., waarna om 14u11 de kleurrijke stoet vertrok vanaf het Koning Boudewijnplein.

Prinses An I, samen met haar hofdame Liesbeth en jeugdprins Lewis I, stonden deze editie volop in de schijnwerpers. Met hun enthousiasme, uitstraling en echte carnavalsvibe brachten zij de Slamridders op schitterende wijze in beeld. Hun aanwezigheid gaf het evenement extra glans en maakte van deze stoet een feest waar nog lang over nagepraat zal worden. Vol trots vertegenwoordigden zij het carnavalsgevoel dat zo diep geworteld zit in Heusden-Zolder.

Onder een stralende zon genoten duizenden toeschouwers van prachtige praalwagens, kleurrijke groepen en een onvergetelijke sfeer. De combinatie van perfecte organisatie, stralende gezichten en schitterend weer maakte deze editie tot een ongeƫvenaard succes!
Dank aan Joseph Bams voor de foto's verslag Rudi Coomans