donderdag 19 maart 2020

Wit als teken van hoop nu vrijdag 20 maart

België telt ongeveer 280.000 geregistreerde verpleegkundige functies met 133.000 zorgkundigen en 150.000 verpleegkundigen. Ook in onze gemeente werken heel wat artsen, verpleegkundigen of werknemers binnen de zorg. Er wordt van deze mensen echt het uiterste gevraagd zowel naar flexibiliteit, maar ook fysiek en mentaal. Maar natuurlijk zijn er nog mensen die in tijden van corona alles draaiend houden. We hebben het dan over het personeel van voedingswinkels, vrachtwagenchauffeurs, onze veiligheidsdiensten, ... .

Naar analogie van Italië doen we een oproep binnen onze gemeente om op vrijdag 20 maart (12 uur), een oorverdovend luid applaus te geven aan allen die hun steentje bijdragen voor de bevolking. We geven dit applaus uiteraard enkel door de ramen van onze huizen & appartementen. Het mag geenszins de bedoeling zijn om samen te scholen en we moeten de afstandsregels absoluut respecteren. Naast het applaus doen we nog een extra oproep. Als teken van waardering en hoop vragen we om op vrijdag 20 maart een witte handdoek, t-shirt, laken of doek uit te hangen. Kinderen kunnen hun steentje bijdragen door een mooie tekening aan het raam te hangen. Het is een hart onder de riem voor iedereen die zich in deze barre tijden inzet. Laat wit ook een teken zijn van hoop voor ons allemaal. Hoop dat we deze periode zo snel mogelijk achter ons kunnen laten. Deel solidariteit, geen corona. Info: www.info-coronavirus.be